Instagram-kuva käyttäjältä marigoldiceunity

Seuramme HL on taitoluistelun ensimmäinen huippu-urheilun Tähtiseura!⭐️⭐️⭐️ Helsingin Luistelijoille on kaikkien aikojen ensimmäisenä taitoluisteluseurana myönnetty Olympiakomitean huippu-urheilun Tähtimerkki. Samalla seurastamme tuli ensimmäinen taitoluisteluseura, jolta löytyy Tähtiseura – laatuohjelman kaikki kolme Tähtimerkkiä. Tähtiseura on Olympiakomitean, lajiliittojen ja liikunnan aluejärjestöjen luoma laatuohjelma, jonka tavoitteena on nostaa suomalainen urheilu uudelle tasolle. Huippu-urheilun osa-alueen merkki kertoo, että seura luo huippu-urheilijoille entistä paremmat edellytykset harjoitella ja menestyä. Huippu-urheilun tähtiseura on oman lajinsa edelläkävijä, joka ohjaa resursseja urheilijoidensa tukemiseen sekä vahvistaa seuratoiminnan elinvoimaisuutta. Huippu-urheilun Tähtimerkki on seuralle myönnetty jäätanssista ja muodostelmaluistelusta. Upea saavutus! Kiitos ihan jokaiselle, joka on ollut mukana seuran toiminnassa ja mahdollistanut työllään merkityksellisen tunnustuksen saamisen.💙 #helsinginluistelijat #hlperhe #hlluistelukoulu #hljäätanssi #hlmuokka #hlyksinluistelu #hlminit #skatingfinland #tähtiseurat #seuratoiminta #huippu-urheilu

marigoldiceunity (@marigoldiceunity) julkaisi Instagramissa