Instagram-kuva käyttäjältä porin_taitoluistelu

Tänä viikonloppuna seuramme toiminnanjohtaja Sanna Salonen ja päävalmentajamme Riina Varjokari osallistuivat Taitoluisteluliiton seuraseminaariin sekä Gaalaillalliseen. ✨️ Gaalaillalliseen osallistui lähes 200 yksinluistelun, jäätanssin sekä muodostelmaluistelun parissa toimivia henkilöitä ja urheilijoita. Gaalassa palkittiin parhaiten menestyneitä urheilijoita sekä taitoluisteluvaikuttajia kiertopalkinnoilla ja ansiomerkeillä. 🏆🎖 Seuramme palkittiin vuoden 2022 SM-kilpailujen järjestäjänä, jonka järjestelyt onnistuivat upeasti 😍 Kuvista löytyy jäätanssija ja olympiaedustajamme Juulia Turkkila, joka parinsa Matthias Versluin kanssa palkittiin muun muassa vuoden Sykähdys palkinnolla. 🌹 #skatingfinland #porintaitoluistelu #porita

porin_taitoluistelu (@porin_taitoluistelu) julkaisi Instagramissa