Instagram-kuva käyttäjältä porin_taitoluistelu

Seuran perinteinen kevätjuhla vietettiin viime keskiviikkona Isomäen West-Areenalla 🌼 Juhlassa muisteltiin menestyksekästä kautta ja käännettiin katseet jo tulevaan kauteen 22-23 🤩💯 Tarjolla oli myös luistelijoiden itse suunniteltuja esityksiä!💃🕺 Tänä vuonna seuran parhaan luistelijan palkinto meni Arttu Juusolalle. Perinteikäs jo 80-luvulta jaettu luistelijapatsas meni tällä kertaa Silja Nuorsaarelle!🏆🏅 Myös muita palkintoja jaettiin mm. ryhmien valitsemat kannustava kaveri palkinnot, valmentajien valitsemat tsempparipalkinnot, vuoden tulokas, vuoden esiintyjä sekä SeuraCup-kilpailujen voittajat. Näiden lisäksi jaettiin stipendejä seuran menestyneille urheilijoille. 💐 Mahtava kausi takana, kiitos kaikille hienosta työstä ❤️ Ensi kautta kohti! 💫 #Porita #PorinTaitoluistelu #skatingfinland #westareena

porin_taitoluistelu (@porin_taitoluistelu) julkaisi Instagramissa