Instagram-kuva käyttäjältä tuusulanluistelijat

Seuramme valmennus on valinnut Suomen Taitoluisteluliiton valtakunnalliseen leiritykseen kaudelle 2022-2023 seuraavat luistelijat: Netta Emma M. Edith Matilda Ada ✨ Lämpimät onnittelut! ✨ . . . Mikä on valtakunnallinen leiritys? Valtakunnallinen leiritystoiminta on osa Suomen Taitoluisteluliiton valmennusryhmäjärjestelmän uudistusta. Leiritys on tarkoitettu alakouluikäisille (2010-2015) luistelijoille. Seurojen on mahdollista leirittää vuosittain 1-5 urheilijaa seurakiintiön mukaan. Kiintiöt perustuvat seuran SM-tason urheilijoiden sekä valmennusryhmiin kuuluvien luistelijoiden määrään. Tuusulan Luistelijoille myönnettiin täydet viisi seurakiintiöpaikkaa. Leiritysalueita on viisi, ja näistä viidestä leiritysalueesta TL kuuluu pääkaupunkiseutu itä -alueseen. Leirityksiä järjestetään kauden aikana neljä; kaksi syksyllä sekä kaksi keväällä. Lisätietoja valtakunnallisesta leirityksestä: https://www.stll.fi/luistelijalle/kilpailijalle/valtakunnallinen-leiritys/ #tuusulanluistelijat #tl #suomentaitoluisteluliitto #stll #valtakunnallinenleiritys #skatingfinland

tuusulanluistelijat (@tuusulanluistelijat) julkaisi Instagramissa